Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rekonvalescencia po operacii myomu

    Dobry den, pan doktor.
    Koncom septembra minuleho roka som bola na operacii myomu, mal dlzku 10 cm. Operacia prebehla v poriadku, potom mi vybrali stehy, a rez sa pekne zahojil. Ale jazva po reze, aj po vyse polroku, je tvrda na dotyk, bolieva ma brucho, nedokazem nosit obtiahnute nohavice, pretoze ma na mieste jazvy nesmierne tlacia a je mi okamzite nevolno, a okrem toho mam aj problem s vyprazdnovanim. Ked som bola na kontrole u gynekologicky, tak mi povedala, ze to chce cas, ale je to uz vyse polroka po zakroku... Viete mi, prosim Vas, poradit, kde by mohol byt problem?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Kým sa maternica a jazva na maternici zhojí, trvá to aj pol roka. Jazva na koži sa hojí rýchlejšie. Tuhšie okolie jazvy ešte môže pretrvávať. Ak sú prítomné aj ťažkosti so stolicou, je možné, že sú v brušnej dutine zrasty, ktoré Vám môžu spôsobovať aj spomínané ťažkosti. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak budú ťažkosti pretrvávať, je vhodné porozmýšlať aj o diagnostickej laparoskopii.