Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Opuchnute ocka

    , Autor:

    Dobry den,
    Nasa 9 mesacna dcerka ma od konca decembra jemne opuchnute pod ockami akoby nam 3mesiace nespala a na svetle je vidne jasne sfarbenie do svetlofialova. Rovnako viecko - mozte vidiet vsetky zilky. Vidim ze ju to asi svrbi lebo si casto mnie ocko a stale jej podava ruky. Co to moze byt? Zijeme v zahranici a lekarka ma tu vysmiala ze to ma po mne. Ja vsak pracujem v noci a ona nam pekne spi od pol7/7 do polnoci/2/3 potom sa napapa a spi do 7/8. Niekedy prespi aj celu noc. Cize unava to nebude.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ko ža dieťatka okolo očiek je veľmi jemmná, takže môžu cez ňu presvitať cievy. AK sú tam však opuchy, iste by som v prvom rade zistila, či nespí na brušku, čo by moahla byť príčina a ak nie, tak by som pátrala po ochorení obličiek, teda je potrebné vyšetriť moč.