Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • astma?

    , Autor: tinnka13

    Dobrý večer, prosím o radu, pred týždňom som skončila so synom na pohotovosti kde mi lekárka povedala že ma podozrenie na astmu, vraj mal priedušky akoby v kŕči tak mu pichli injekciu na uvoľnenie ale o akú išlo to neviem. mal strašný kašeľ ako totálny fajčiar, robili mu aj CRP ktoré mal 2,1. nasadili Mucosolvan sirup, fenistil kvapky stále sme odsáávali nos.v nedeľu mu pichli tu istú injekciu ešte raz. v pondelok ho jeho lekárka počuvala a vravela že ma zápal priedušiek,že mu to tam veľmi píska, nasadila ATB Augmentin Duo, Ventolin sirup.objednali sme sa na imunoalergologiu. na kontrole o týžden povedala lekárka že je všetko úplne OK. Dnes t.j. na 3 den od kontroly zacal syn zase kašlať ale soplíky ma stále priesvitne. Čistíme nos Physionerom, odsávame a soplikov sa nemozme zbavit dost dlho. prosím o váš názor...čo by som mohla ešte vyskúšat? Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Spravíť diagnózu astma pri jednom infekte je naozaj odvážne! Niektoré vírusy totiž spraia taký obraz pri infekcie, že to naozaj vyzerá ako astma, ale po čase / niekdy až po celej zime/ sa stav postupne upraví.
    Dajte mu určite C vitamin, v primeranej dávke, vlastne neviem ako je starý. V každom prípade je vhodné podať aj lieky od kašľu, na začiatku infekcie sa mi vždy osvedčí stoptussin sirup v príslušnej dávke.