• Fibroadenom a užívanie progesteronu

    , Autor: Kkaudy

    Dobrý deň.
    Mám v ľavom prsníku fibroadenom o veľkosti cca 2cm , som tehotná v 19 TT a pán doktor mi predpísal progestanelle 2x200mg vaginálne kvôli skracujucemu sa krčku. Môže mať užívanie tohto hormónu vplyv na fibroadenom v prsníku?

    Dobrý deň, spomínaný preparát je progesterón, ktorý nemá vplyv na zjavne benígne zmeny a nálezy na prsníkoch, na rozdiel od estrogénov. Fibroadenóm sa môže objaviť okrem iného aj v dôsledku hyperestrogenizmu počas tehotenstva, laktácie, či pri nedostatku progesterónu, takže užívaním progesterónu si nepoškodíte, práve naopak. Pokračujte v užívaní Progestanelle podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.