• Tlacenie na zachode

    , Autor: lubolienka

    Dobry den,
    chcem sa opytat, som v 18tt, ak mam trochu zapchu je nebezpecne pre babatko silne tlacenie na zachode? A este sa chcem opytat, ake mate skusenosti s pouzivanim Epi-no? Pomaha to?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    príliš silné tlačenie trvajúce dlho môže pôsobiť nepriaznivo vzhľadom na skracovanie krčka maternice a ohrozovať dieťatko z pohľadu predčasného pôrodu. Ak máte problémy so zápchou, riešte ich!. Konkrétne skúsenosti s EPI-NO nemáme a ani som sa s tým úprimne nestretla, takže vám neviem poradiť či to má zmysel alebo nie. Skôr si myslím, že je to zbytočné. ak chcete trénovať svaly hrádze, je to možné aj bez takého prístroja. Vyhľadajte si na internete cviky panvového dna. http://fyzioterapia.kjk.sk/?page_id=420