Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobry den

  , Autor: miriama81

  Chcela by som sa opytat som v 17tt a 5 dni je normalne to ze minuly tyzden som citila viac pohyby ako tento tyzden.Je to moje 3 tehotestvo ale predosle deti kopali ako dive uz od 16tt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň prajem,
  pohyby na začiatku tehotenstva sú veľmi rôzne, avšak samozrejme to môže upozorniť na nejaký problém.

Podobné otázky

 • Počatie

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň. Momentálne som presne v 11tt, posledná ms bola 3.5.2022 ako je to možné? 15.6 na sone nebolo nič vidno ale hcg hodnota bola 27, nerozumiem tomu ako sa to môže stať? Vždy som mala pravidelný cyklus ako hodinky, 28dní približne 6dni trvala ms. Momentálne mi to vychádza, že som počala 7.6 ale vtedy som pohlavný styk nemala… Dieťatko sme chceli a snažili sa o neho skoro rok a pól, len tomuto vôbec nerozumiem, ako to môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že posledná menštruácia začala 03.05.2022, ste dnes podľa poslednej menštruácie 9+5 týždeň tehotenstva, takže končíte 10. týždeň a otehotneli ste približne 17.05.2022. Datácia 11. týždňa je od 10+1 tt do 11+0 tt. Toho 15.06.2022 nemuselo byť na USG ešte nič vidieť, nakoľko sa jednalo v tom čase o nízky týždeň tehotenstva. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ale podľa údajov to viac menej sedí.

 • Vyšetrenie Downovho syndromu

  , Autor: GabiKrki

  Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať. Na sone som bola naposledy keď mi vyšlo, že som v 11tt + 1 deň. O pár dní mi sestrička vzala krv na všetky tie prvé testy. Další ultrazvuk má však naplánovala až na vtedy, keď budem už v 14tt + pár dni. Citala som, že ultrazvuk na zistenie Downovho syndrómu sa robí od 11tt + 1 deň max do 13tt+1. Mám teraz teda trosku obavy, či ultrazvuk, ktorý mi robil doktor bol zameraný aj na presvetlenie šije, jedine čo mi povedal že všetko bolo v poriadku. Môže byt, že to už vtedy kontroloval? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, PTS (prvotrimestrálny screening), vrámci ktorého sa vyšetrujú markery ako NT (nuchal translucency - šijové prejasnenie) alebo NB (nasal bone - nosová kosť) sa realizuje od začatého 11. týždňa tehotenstva do ukončeného 14. týždňa tehotenstva (13+6 tt). K realizovaným USG vyšetreniam sa Vám neviem vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať lekárov, prípadne personálu ambulancie, či pracoviska, kde bol USG realizovaný.

 • Neustále striasanie

  , Autor: Lenka10

  Dobrý deň pán doktor, celý deň pociťujem pohyby bábätka ako keby ho striaslo, rýchle kmitave pohyby, pripadá mi to ako by malo nejaký šok, neustále rýchle natriasanie. Sú tieto pohyby normálne pre 35tt? 3x denne beriem magnezium a 2x guajacuran. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám iba na základe opisu neviem bližšie vyjadriť. Nepoznám dôvody, pre ktoré užívate magnézium, ako aj guajacuran, ale bolo by vhodné ich postupne vysadiť. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krčok

  , Autor: Nunka17

  Dobrý večer, prosím Vás dá sa iba podľa sona brucha určiť či sa krcok neskracuje? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nedá. Ultrazvukové vyšetrenie krčka maternice sa realizuje vaginálnou sondou.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Laura19811

  Dobrý deň pan doktor chcela by som sa vás opýtať ci je mozne napriek negativnemu tehoťenskemu testu byť tehotná.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to možné. Ak je tehotenský test robený priskoro, môže byť falošne negatívny. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie, či vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, kde Vám bude odobratá krv na beta HCG.