• Užívanie liekov v tehotenstve

    , Autor: crystalka182

    Dobrý deň, veľmi pekne Vás prosím o odpoveď na moju otázku.
    Som v 16 TT, už niekoľko dní má trápia problémy s nádchou, môj všeobecný lekár mi predpísal okrem iných liekov liek Allerid, ktorý
    mám užívať 3-4 dni.V príbalovom letáku som sa dočítala, že liek
    nie je vhodný užívať počas tehotenstva. Môžem liek užiť bez obáv?
    S pozdravom a prianím pekného dňa
    Emília K.

    Dobrý deň,
    ohľadne tohto lieku nie sú jednoznačné štúdie , v praxi sa však bežne predpisuje. Ak však máte len nádchu doporučujem lokálne kvapky, ktoré neškodia .