Sekcia
, Autor: Registrovaný používateľA prosim vás viete mi vysvetliť ako je to možne po sterilizacii otehotniet? A vôbec udrži plod maternica keďže je po troch sekciach. Samozrejme všetky prebehli dobre aj hojenie všetko.
Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca
Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.
Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.
A prosim vás viete mi vysvetliť ako je to možne po sterilizacii otehotniet? A vôbec udrži plod maternica keďže je po troch sekciach. Samozrejme všetky prebehli dobre aj hojenie všetko.
Dobrý deň, osobne som zažil pacientku po šiestich sekciách. S udržaním tehotenstva to nemá nič spoločné. Treba však jednoznačne potvrdiť tehotenstvo. Nemusí sa ešte stále jednať o fyziologické tehotenstvo. Nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani informácie ohľadom sterilizácie, preto sa v tomto ohľade neviem bližšie objektívne vyjadriť. V knižkách sú však popisované prípady, kedy aj po vykonaní sterilizácie došlo k otehotneniu.
Dobrý večer rada by som poznala názor aj iného lekára. Som mamička 3 detí vo veku 5, 3 a 10mesiacov. Všetky tri detičky prsli na svet sekciou. V tehotenstvach žiaden problém nebol a všetci traja sa narodili 39tt.
Tak tiež nebol problém ani počas a ani po pôrodoch. Jazvu mam krásnu ( no aká je vo vnútri ťažko povedat)
No teraz som 10 mesiacov od poslednej SC a zistila som ze som opäť tehotná. A tu už prestáva byť asi sranda. Stvrta sekcia v priebehu 5 rokov a tak s malym odstupom od poslednej....Najradšej by som si babetko nechala a sama seba nenávidím za myšlienky ktoré mam ale tu už sa treba rozhodovať rozumom, pretože tie 3 kuriatka doma ma potrebujú. Preto by som chcela vedieť aj váš názor. Podstúpiť UPT?
Dobrý deň, maternica sa po cisárskom reze hojí približne 6 mesiacov. Pre otehotnenie po cisárskom reze sa odporúča počkať rok od poslednej sekcie. Dnes už nie je ničím výnimočným vidieť ženy po dvoch, troch, či štyroch cisárskych rezoch. Toto tehotenstvo bude samozrejme rizikové a pôrod bude vedený cisárskym rezom. Rozhodnutie ponechať si tehotenstvo je len na Vás. Ak boli predchádzajúce tehotenstvá a šestonedelia v poriadku, bez komplikácií, je tu reálna šanca, že aj toto tehotenstvo by prebiehalo bez komplikácií, hoci ako som už spomínal, bolo by rizikové.
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či je potrebné vykonať hysteroskopiu v plnej narkóze alebo sa dá aj len s lokálnym umrtvením. ďalej by som sa chcela informovať, ak by som bola tehotná nakoľko sa s manželom pokúšame o dieťatko je tento zákrok nebezpečný?/myslím vprípade, že by som teda o tehotenstve nevedela../ako dlho je potrebné po tomto zákroku odložiť snaženie sa o dieťatko? môže sa stať, že by som po tomto zákroku ostala neplodná?
ďakujem
Dobrý deň,
neviem si úpne predstaviť ako máte na mysli lokálne umŕtvenie maternice, štandartne sa robí HSK v celkovej anestéze
teh.by sa samozrejme pred zákrokom malo vylúčiť-UZV a odber HCG , vylúči sa stopercentne týmto spôsobom
ohľadom otehotnenia po prípadnom zákroku závisí čo sa bude v rámci HSK robiť, či len diagnostik alebo i nejaká resekcia atd...
váčšinou je nutné vyčkať min.6-8 týždňov
s pozdravom
Dobrý deň prajem, chcem sa poradiť, čaká ma druhá sekcia. čo pomáha ako vhodná účinná prevencia porti zrastom po nej? Keď sa nebudem pred sekciou informovať pred ňou, cielene prevencia proti zrastom po tom keď už budú, bude neskoro. Počula som že pri operácii sa môže dať látka niečo ako prevencia proti zrastom po danej operácii. Ako to je? Kamarátka bola pred pol rokom na laparoskopii po 2 cisárskych kôli stálim bolestiam v podbrušku, rozrušovali jej zrasty močový mechúr mala prirastený k maternici. Teraz keď má odstárnené zrasty sa jej hádam aj podarí otehotnieť, viem že sa snažia o bábo. Mna čaká druhá sekcia a radšej riešim prevenciu ako zlé následky, preto potrebjem radu. A plne to bude hradiť aj poisťovňa? Ďakujem.
Dobrý deň,
informujte sa u svojho pôrodníka o preparáte Hyalobarrier endo gel, nie je totiž dostupný vo všetkých nemocniciach preto by ste si ho museli zakúpiť sama na objednávku v lekárni. Poisťovňa tento preparát neprepláca, preto by ste si ho museli sama uhradiť. Cena je približne 150 eur.
Dobrý deň,
som po 3 sekciách a po poslednej som dostala prísny zákaz znova otehotnieť. Tretia sekcia bola dosť zdĺhavá a náročná, trvala 2 a pol hodiny. Pán doktor sa vyjadril, že také veľké zrasty ešte nevidel a kvôli tomu sa všetko ťažšie rezalo. Mňa by len zaujímalo, čo by sa stalo ak by som znova otehotnela a odmietla by som podstúpiť interupciu. Ako sa v takomto prípade dá pri sekcii vybrať dieťa z maternice? Zvolí sa rez na inom mieste, alebo ako? Ja samozrejme neplánujem ďaľšie dieťa, len ma táto otázka veľmi zaujíma. Vopred Vám ďakujem za odpoveď....
Dobrý deň,
po troch sekciách a komplikáciách pri poslednej sekcii naozaj ani ja ďalšie tehotenstvo neodporúčam, nie len samotná sekcia ale aj tehotenstvo by bolo obzvlášť rizikové. Vybavenie dieťatka by nemusel byť najväčší problém, skôr problematické šitie, možnosť ruptúry maternice a ohrozenie vášho života i života vášho plodu.
Dobrý deň,
obraciam sa na vás s prosbou o radu. Mám dve deti (3r a 1r), obe sa narodili sekciou, nakoľko tehotento pri oboch bolo rizikové (časté obličkové záchvaty,nízky tlak, úzka panva, bábätká sa nemohli otočiť hlavičkou dolu).Po prvej sekcii som sterilizáciu odmietla, no pri druhom tehotenstve mi lekár aj primár hovorili o všetkých možných rizikách pri možnom ďalšom tehotenstve, tak som to s plačom podpísala. Druhá sekcia naozaj bola komplikovaná, veľa zrastov, po sekcii 2x transfúzia). No ja mám teraz výčitky a doslova depresie, že som to vtedy podpísala. Veľmi túžim ešte po dieťatku, no vraj sa to už nedá. Naozaj niet cesty späť? Naozaj sú tie riziká v mojom prípade také veľké?Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
Dobrý deň,
vo vašom prípade sú teraz vajcovody nepriechodné, preto spontánne tehotenstvo neprichádza do úvahy - jedinou možnosťou by vo vašom prípade bolo umelé oplodnenie prostredníctvom oplodnenia mimo vášho tela s následným prenosom embrya do maternice. Je však nutné zvážiť všetky riziká. Čo sa týka rizík, tie bohužiaľ musí posúdiť váš lekár, ktorý pozná váš zdravotný stav a má k dispozícii záznam z nemocnice.