Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hormóny?

  , Autor: Lenka

  Dobrý deň. Bude to pomaly rok, čo som mala problém s dlho nekončiacim krvácaním - prikladám link: https://mamaaja.sk/poradne/poradna-gynekologa/menstruacne-problemy/otazka-45835 . Pani doktorka riešila situáciu tabletkami, ktoré krvácanie zastavili (brala som ich myslím 14 dní) a následne som mala 4 mesiace nasadenú liečbu progresteronom. Menštruácia je od vysadení liekov stále nepravidelná a niekedy taká.. ako keby to ani menštruácia nebola. Na svojom tele som ale spozorovala zmeny, ktoré neviem či s tým majú niečo spoločné, no znepokojujú ma. Ako prvé sa objavilo skutočne nepekné ochlpenie pod pupkom (a trochu i nad). Posledné dni pozorujem zmeny na bradavkách. Všimla som si, že sú také.. suchšie? Chrastovité? A na pravej som si našla aj vyrážku.
  Neviem, možno riešim a všímam si na tele úplné hlúposti a zbytočne sa znepokojujem. Možno tie veci ani nemajú navzájom nič spoločné. Pani doktorka mi vtedy pred rokom povedala, že za tie výkyvy môžu hormóny a neviem či je tomu tak i teraz.
  K mojej doktorke to mám momentálne trochu ťažšie sa dostať, keďže študujem ďaleko. A tak by som sa chcela opýtať, sú tieto veci v poriadku? Súvisia nejako s liečbou, ktorú mi vtedy nastavila? Má zmysel tieto "problémy" riešiť alebo sú úplne normálne?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Vami opisované ťažkosti s najväčšou pravdepodobnosťou súvisia s hormonálnou nerovnováhou. Najvhodnejšie by bolo navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vám vyšetril hormonálny profil. Podľa príznakov môžete mať väčšie množstvo testosterónu. Následne podľa výsledkov sa určí další postup, najpravdepodobnejšie nasadí hormonálna liečba.

Podobné otázky

 • Otehotnenie po kyretazi

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať ; 13.3 som podstúpila kyretaz .v cca 8 tt som začala krvácať tak som šla do nemocnice a tam som bola 2 dní .na 3 už srdiečko na sone nebilo .potratila som tak ma čistili .13.4 som mala menzes 6 dní .dn es som si robila tehu test a vyšiel pozitívny .bolia ma vaječníky a mám pocit ako pri menzese ale menzes nikde .je nejaká pravdepodobnosť že som není tehu a že su to len hormóny? Ďakujem k dr.mam ísť zajtra na preventívnu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte pozitívny tehotenský test, s najväčšou pravdepodobnosťou ste tehotná. Pri zajtrajšej návšteve obvodného gynekológa to určite povedzte, bude Vám odobratá krv na bHCG a realizované USG vyšetrenie. Z krvi sa jednoznačne potvrdí alebo vyvráti tehotenstvo.