• Chybajuce PMS

    , Autor: lucia-29

    Dobry den, pan doktor,

    chcela by som sa Vas spytat, ci je mozne, ze som tehotna, ak mi tento mesiac absentuju priznaky PMS. Snazime sa o dieta, cez ovulaciu (viem presne, kedy som ju mala, lebo som monitorovana v reprodukcnom centre) sme mali sex 2x a teraz mam 12. den po ovulacii. Zvycajne ma uz tyzden a pol pred menstruaciou zacnu boliet prsia, spravi sa mi akne a pocitujem tlaky v podbrusku - no tento mesiac necitim nic (len som nafuknuta). Tehotensky test som zatial nerobila, pravdepodobne by mi minimalne do piatku - soboty nic neukazal.
    Ake su najcastejsie priciny absentujuceho PMS? Patri medzi ne aj tehotenstvo?

    Dakujem Vam velmi pekne.

    S pozdravom
    Lucia

    Dobrý deň, tehotenstvo vo Vašom prípade nie je vylúčené. Pred menštruačný syndróm nemusí byť pravidelne pred každou menštruáciou. Príčin, prečo občas príznaky nie sú prítomné môže byť veľa, jednou z nich je práve aj tehotenstvo. Odsledujte si to, pri meškajúcej menštruácii si urobte tehotenský test.