• 3 tehotenstvo

    , Autor: lilka1

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak som mala pri prvých dvoch tehotenstvách bacila streptokoko , pri pôrode mi dali antibiotika, musím ho dostať aj pri 3 tehotenstve? A tiež sa chcem spýtať, ak som pri obidvoch tehotenstvách v 28tt mi už dieťatko tlačilo na krčok maternice a musela som ísť do nemocnice, musí sa to zopakovať aj pri treťom tehotenstve. Môžem tomu nejak zabrániť?

    Dobrý deň,
    steptokokus sa môže aj nemusí opakovať, každopádne ak bude test pozitívny je nutná aj teraz pri pôrode antibiotická terapia. Čo sa týka hroziaceho predčasného pôrodu, ak sa vyskytla táto hrozba pri dvoch predchádzajúcich graviditách je veľmi pravdepodobné, že sa bude opäť opakovať. Bolo by vhodné viac oddychovať, nedvíhať ťažké veci, nenamáhať sa. Užívajte magnézium v tabletkách 3x denne.