• Cysta, mimomaternicové tehotenstvo alebo zápal

    , Autor: Bubelajka

    Dobrý deň,
    Už dva týždne mi mešká menštruácia a už druhý deň mám bolesti v pravom podbrušku, ktoré vystrelujú až ku kolenu. Snažíme sa o bábätko,podstúpila som aj IVF nakoľko už mám 47 rokov,ale momentálne neberiem žiadne lieky na podporu otehotnenia, už to nechceme riešiť " umelo" . Menštruácia bola pravidelná každých 24 dní,ale po operácii cysty ,pred pol rokom ,mám cyklus nepravidelný. Raz kratší a raz dlhší. Čo spôsobuje tie bolesti? Môže to byť zas cysta alebo dokonca mimomaternicové tehotenstvo?
    Ďakujem vopred veľmi pekne za odpoveď.
    Ľubi

    Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Do úvahy môžu teoreticky prichádzať všetky aj Vami spomínané možnosti. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG. Cysta sa dá zistiť na USG. Na to je potrebné navštíviť obvodného gynekológa.