Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Krvacanie

    , Autor: Jaweria

    Dobry den volam sa katka...pred mesiacom mi bol odstránení polyp na krcku maternice histologia v poriadku cytologia tiez ...ale začala som špinit a následne aj krvácať silne po styku....lekar mi urobil kultivaciu...a navrhol hysteroskopiu...co.moze spôsobovať spinenie a krvácanie?? Môže to spôsobovať aj nejaká infekcia??? Ak nie tak pôjdem na hysterpskopiu ale nie pod celkovu Anesteziu ..chcela by som lokálnu...naozaj bolí ten vpich do krcka maternice??? Narkozu nechcem....uz som úplne zúfalá..strasne sa bojím

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, krvácanie mesiac po výkone môže znamenať aj príchod menštruácie. Teoreticky sa môže jednať aj o infekciu. Takto sa V8m neviem bližšie objektívne vyjadriť. Hysteroskopia s a v lokálnej anestéze urobiť veľmi nedá. Odsledujte si to.

Podobné otázky

  • Krvácanie mimo cyklu

    , Autor: Erika_Gulašiová_0107012817

    Dobrý deň prajem,

    som 8 mesiacov po pôrode. Zo začiatku sa mi nechcela rozbehnúť menštruácia a tak som v decembri dostala ,,vyvolávačku". Menzes prišiel ( bol dlhší ako som mávala predtým). 2 týždne po skonceni menzesu má popichavalo pár dní v ľavom vaječníku , potom som začala špiniť a slabo krvácať. Pred mesiacom som bola na ročnej preventívnej prehliadke všetko som mala v poriadku , cytologia ok . Na kultivácii mi zistili nejakú baktériu užívala som polygynax. Čo to moze byť prosím Vás ? Mám znova navštíviť lekára ? Alebo to brat akože sa ešte stále dáva telo dokopy po pôrode aj keď to už je 8 mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, žena v období po pôrode nemusí mať menštruáciu aj rok, hlavne za okolností, že dojčí. Obnova menštruačného cyklu po pôrode je u každej ženy individuálna. Spočiatku to nemusí byť regulérne krvácanie, ale iba špinenia. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Ellaone

    , Autor: Landika

    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o odpoveď. Dňa 11.12 sme mali nechráneny styk, po ktorom som si do 3 hodin dala tabletku po Ellaone. Dňa 27.12 som dostala menštruaciu bez omeškania, avšak prišla mi o niečo slabšia. Test som si robila 6.1 a bol negatívny. Teraz pociťujem miernu bolestivosť prsníkov. Ale niekedy to mám tak, že po ukončení menštruácie ma do týždňa znova začnú bolieť. Môže to byť sprievodny znak aj tabletky? Že mi narušila ovuláciu, aj keď prvá menštruácia prišla hneď ? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Užitie núdzovej hormonálnej antikoncepcie so sebou prináša často znepravidelnenie cyklu, prípadne neočakávané krvácanie, či bolesti v podbrušku alebo prsníkov. Odsledujte si to.

  • Antikoncepcia

    , Autor: Kiki269

    Dobry deň beriem antikoncepciu aidee a chcem dá opýtať keby som zostala tehotná v novembri dostavalo by sa mi krvácanie v decembri a v januari?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, aj keď je žena tehotná, môže sa v prvých týždňoch vyskytovať krvácanie pripomínajúce menštruáciu. Ak však užívate hormonálnu antikoncepciu, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné.

  • Ruzovkasty hrudkovity vytok a svrbenie

    , Autor: Dadulina

    Dobry den, po pouziti escapelle a nasledne po dvoch dnoch po pouziti cipku pharmatex sa objavilo o tyzden nato krvacanie ako menstruacia, bolo to po asi 10 dnoch po normalnej menstruacii. Po asi dvoch tyzdnoch sa objavil hrudkovity vytok ruzovkastej farby, sprevadzany svrbenim vnutri posvy… je to sposobene uzitim danych lieciv? Pomoze preplach pochvy rosalginom alebo co mohlo sposobit takyto neziaduci vytok? Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, čo sa týka krvácania, je to pravdepodobne následok užitia núdzovej tabletky hormonálnej antikoncepcie. Čo sa týka výtoku a svrbenia, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vaginálny výplach si realizovať môžete. Aplikovať si môžete skúsiť aj Canesten. Pri pretrvávaní ťažkostí však bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý realizuje výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie, určí ďalší postup, prípadne Vám nasadí potrebnú liečbu.

  • Krvavý výtok

    , Autor: Adi47

    Dobrý deň, už 2 mesiac počas ovulácie mám slabé krvácanie dnes je ale krvácanie o niečo silnejšie. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ovulačné špinenie, či krvácanie sa môže objavovať vo forme špinenia, ale aj regulérneho pár dňového krvácania. Je to individuálne. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.