• Adenomyoza

    , Autor: LenMária

    Dobrý deň, na magnetickej rezonancii mi bola nájdená fokálna adenomyóza maternice. Pan gynekológ mi ale povedal, že adenomyoza sa dá definitívne diagnostikovať iba chirurgicky keď sa žena otvorí a že výsledky z MRI pre neho nič neznamenajú a tým pádom to nemá zmysel riešiť. Čo sa týka príznakov tak mám silne menštruačné bolesti a tupú (skôr hlbšie) bolesť pri pohlavnom styku. Tiež sa nám nedarí s manželom otehotnieť. Preto by ma zaujímalo, či je toto naozaj štandardný postup, že sa to nemusí riešiť aj keď MRI nález popisuje. Obzvlášť keď gynekológ vie o tom, že sa snažíme o bábo a už dlhšie sa nedarí. Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, aj podľa opisu príznakov tažkostí sa môže jednať o adenomyózu. Ak MRI potvrdí adenomyózu, je to hodnoverné vyšetrenie. Liečba, ako aj ďalší postup záleží od viacerých okolností, ako aj plánov do budúcnosti. Ak sa snažíte otehotnieť, hormonálna liečba teraz vhodná nebude. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, ako aj výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť.