• Drovelis a operacia

    , Autor: Alexa15

    Dobrý deň
    5mesiacov beriem antikoncepciu Drovelis.
    Pred týždňom som sa dozvedela že ma čaká operácia v celkovej anestézii takže už som nezačala brat novy blister antikoncepcie. Chcela by som sa opýtať koľko týždňov pred operáciou je potrebné vynechať antikoncepciu?
    Po vykonaní zákroku kedy môžem začať znova brat antikoncepciu?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, je to veľmi individuálne a záleží od typu a rozsahu operačného výkonu, ako aj od dĺžky rekonvalescencie. Najvhodnejšie je sa to pýtať a informovať sa v zdravotníckom zariadení, kde budete operovaná, kde sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.