• Tabletka po+antikoncepcia

    Dobry vecer pan doktor uz som zufala tak som vam musela napisat,uzivam antikoncepciu softinelle tento mesiac sa mi stalo ze som 1x zabudla na den a ba druhy som si dala 2 tablety naraz,8.4 sme s priatelom mali sex a stala sa nam nehoda,HAK som si v ten den dala az po tom a + do hodiny som vzala escapelle je dovod obavy na tehotenstvo? Tento tyzden mam mat 7 dnovu pauzu ako dalej postupovat? Dakujem vam velmi pekne za odpovef

    Dobrý deň, ak od zabudnutej tabletky ubehlo aspoň 7 dní, počas ktorých ste sa mali chrániť aj doplnkovo (kondómom) a tabletky hormonálnej antikoncepcie ste užívali pravidelne, po týchto siedmich dňoch ste už mohli mať nechránený pohlavný styk aj s ejakuláciou do pošvy. Nevadí, ak má žena pohlavný styk pred časom obvyklého užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie. Za týchto okolností ste nemuseli užiť tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie a môžete si realizovať sedem dňovú pauzu podľa plánu a následne pokračovať v užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Keďže však na základe opisu nepoznám všetky informácie, ani bližšie okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.