Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • dakujem

    Dobry den pani doktorka,
    chcela by som sa Vam velmi pekne podakovat za Vasu odpoved ohladne vitaminovych injekcii. Aj celkovo, ze takto pomahate mamickam, tym ze im radite. Velmi mi Vase rady pomohli, uz aj viackrat predtym. Chcela by som sa este opytat, teraz som sa zacala venovat problematike kojenia, co vsetko moze skodit...a pred cca 2 mesiacmi som absolvovala rontgen zubov.Tusim sa to vola panoramaticky. Vobec som neriesila, ze kojim. Mala som nan ist uz pocas tehotenstva, vtedy sme to odlozili, takze som myslela, ze to nejak nevadi. No zase po precitani internetu, niektori tvrdia, ze to nie je dobry napad, ze to moze dietatku uskodit. Nemala som ani tu ochrannu vestu na sebe. Neivem teda, co vsetko sa mohlo dostat do mlieka. TaAke to moze mat nasledky pre dceru? Mala v tom case 8 mesiacov, kojila som ju normalne. ANi som si neodstriekala ziadnu davku. Bola to velka chyba?
    Dakujem este raz,
    Tana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Rtg vyšetrenie nebola žiadna chyba!!!!Nemá to na mlieko žiaden vplyv.
    Ďakujem za ocenenie mojej práce, povzbudí ma to v práci, pretože bohužiaľ nájdu sa aj ľudia, čo ma tu obviňujú z rôznych vecí, ktoré nemajú žiaden pravdivý podklad v obrane som bezbranná.