Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Pyskot a chrčanie

    , Autor: Emik

    Dobrý deň Pani doktorka , ja by som sa chcela opýtať , na moje 1 mesačné dieťa . Cely deň pri dýchaní chrči a počuť aj taký pyskot v hrdle . Nemôže stovi spávať , večer zaspí ale cez deň je hore aj keď je veľmi unavený zaspi na 10 minút a tým chrcanim a pyskotom pri dýchaní sa hneď zobudí , sem tam ho aj naťahuje ako keby chcel grckat. Môže sa mi pri Tom aj udusiť? Ako by som to mala riešiť ? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Udusiť sa nemôže. Zvlhčite mu prostredie, k postieľke alebo nad postieľku dajte vlhkú, vyžmýkanú plachtu. Treba to riešiť v poradni s lekárom, môže to byť stridor, keďže počujete aj pískanie, v taom prípade posielam aj na kontrolu na ORL