Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Herpes alebo opar

    , Autor: Zuzana137

    Dobrý deň,
    Dnes ráno sa mi spravil opar alebo herpes a pritom dojcim 4.mesacne dieťa. Akú si mam dat mast na to? Alebo je niečo na prírodnej báze čím by som sa toho hneď zbavila?
    Ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hneď sa toho ničím nezbavíte
    Je to vírusové ochorenie. Lokálne si na to dávajte 2xdenne zovirax mastičku, je na voľný predaj, treba aplikovať týždeň.
    Treba dodržiavať režim, aby sa zabránilo ochoreniu dieťatka. Pristupujte k nemu aj kojte ho s respirátorom na tvári, nebozkávajte ho, ani na ručičky. &všetko počas celej doby, kým máte herpes