Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hlieny

    , Autor: Sofia1996

    Dobrý deň , môj syn (3m a 12dní) má už druhý týždeň hlieny, ktoré mu zatekajú a spôsobujú mu malé nepríjemnosti hlavne ráno a pro jedle , kedy niekedy vyvracia mliecko kvôli hlienom. Odsavackou sa mi nos nedá odsat.
    Nás pediater nám kázal dávať do nosa morský roztok a to je všetko, lenže synovi to neprechádza . Čo by ste nám odporučili ? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite neodsávať a už vôbec nie s vysavačom! Zbytočne podporujete tvorbu viac hlienov. Treba dať morskú vodu prípadne libenar. Treba zvlhčiť prostredie: nad postieľku alebo k postieľke dať vlhkú plachtu alebo hrubý froté ručník vlhký