Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • brusko

    , Autor: jajuska13

    Dobry den,dcerka mala 1.1.2013 tri mesiace.od narodenia ju bolieva bruskn,ma problemy s kakanim.je plne kojena,no zo zaciatku som davala pred spanim nutrilon ha.uz nemusim,nevzdala som to a mliecko mam.isty cas kakavala po kojeni krasne sama,ux na prsniku sa zacala pucit a tlacit a ked somwju odpojila tak sa vykakala.asi dva tyzdne mam velky problem.vacsinou pri kazdom kojeni pocas dna sa strasne puci,tlaci az ocervenie,purta bradavku a nasledne zas ju chyti.niekedy si pritom prdne a niekedy sa strasne rozplace.ani neviem ci sa poriadne naje.uz sa nevykaka,musim jej pomoct tym,ze jej tlacim nohy na brusko.vtedy sa vacsinou vykaka,no nie kazdy den.4dni nekakala.ale prdy hrozne smrdia a ona sa natrapi na tom prsniku.niekedy si ho ani chytit nechce,co sa predtym nestavalo bradavka predstavovala jedine upokojenie pre nu ked plakala.teraz ju ani nechce a place.ani nejedava uz tak casto ako predtym.pribera kilo mesacne,no teraz neviem pri takychto problemoch ci tolko pribrala.v noci to tlacenie a vystieranie do luku na bradavke nerobi.co to moze byt?stale kolika,a este horsia v 3mesiacoch ako na zaciatku?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že je to prechodný stav, skúste sa zamysliť, či ste nezačali jesť ničo nevhodné / kyslá kapusta, strukoviny, káva alebo iný kofeinový nápoj/ alebo či ste nedostali menses / vtedy deti horšie pijú a môžu byť ajnepokojné/. AK ste to vylúčili, jedná sa o to, že dieťatko z mlieka všetko využije, nemá veľa zbytkov a ani nemusí mať denne stolicu, extrémne som vidlea bez stolice 21 dní a všetko bolo v poriadku. Musí však platiť že dieťa neplače bolestivo, má vetry, nemá krv v stolici a nezvracia. Odporúčam podávať probiotika, najlepšie swis lactobacilky alebo bifoval pre kojencov.