Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vzduch v brusku

    , Autor: Michaela_Vrbičanová_0712083546

    Dobrý deň,
    Naša malá začala mávať histerické plače, nejde ju nič utíšiť, zaberie až kontakt koža na kožu. Vyzerá že má problém s bruškom, prdíky a vylučovanie.
    Čítala som o silnom toku z prsníkov, mne tečie mlieko z druheho prsníka pri kojení. čítala som o dojčeni na chrbte ale to sa mi vobec nedarí. Stáva sa, že keď maličká dlšie spí, mi tečie mlieko z prsníkov.
    Mála má teraz aj taký plytší spánok, cez den sa dosť často budí po krátkom spánku a je taká viac nepokojná.
    Viete mi s tým poradiť?

    Vopred Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Asi vám veľmi neporadím, lebo nevidím zásadný problém. To, že mliečko tečie aj medi kojením a najviac pri kojení je normálne, lebo práve kojenie je hlavný stimul pre tvorbu mlieka. Neviem ani ako je babatko staré.
    V každom prípade ak máte veľký, tvrdý prsník na začiatku kojenie, tak si mliečko odstrieknite a potom dieťatko priložte.