Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Reflux?

    , Autor: Stelaa

    Dobrý deň pani doktorka
    Moja dcéra dosť často grcka , v noci väčšinou nie ale cez deň často
    Ale cez deň aj keď si 2x odgrgne niekedy grcne sj po hodine
    Bud tvaroh alebo vodičku ako keby
    Je čisto len dojcena
    Dojčila by sa aj každú hodinu , lenze neviem či ju potom kvôli tomu neboli bruško a kvôli tomu aj zvracia žeby sa prejedala ? Obvodná kaze dávať vodičku a interval natiahnuť na 3 hodiny
    U nás nemožné lebo plače a pýta si
    Priberá , za mesiac pribrala kilo. Má 5tyzdnov
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V žiadnom prípade nepodávať vodu, len vánimočne tri-štyri čajové lyžičky pri veľkej horúčave, ktoré teraz už nie sú. Z vody bude grcať ešte viac.
    Takéto grckanie, ublinkávanie je v tomto veku bežné, deti naozaj majú reflux. Dôležité je, aby sa napapala ako si žiada, po jedení ju zodvihnite, niekedy si odgrgne niekedy nie je to v poriadku. Po jedle ju nahojdajte, nenatriasajte, pokojne ju oložte do postieľky vo zvýšenej polohe: podložte predné nohy postieľky tak, aby mala hlavičku vyššie asi v 30 stupňovom uhle.