Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • slintanie

    Dobry den. Syn ma prave 3 mesiace a pred 2 tyzdnami zacal dost slintat. Teraz neviem ci je to normalne alebo to nieco signalizuje. Ze vraj za tym moze byt reflux? A aj keby bol tak co sa zisti tym ze sa dieta odosle na sono bruska alebo na gastro. Nerada by som behala po lekaroch len som pocula ze niektore maminy hned s tym utekaju k lekarovi. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Slintanie v tomto veku je normálne, sliny sa začínajú viac tvoriť a dieťatko ich nie všetky prehltne. Sliny sú dôležité pre správny začiatok trávenia ale aj ako ochrana sliznice dutiny ústnej pred infekciou. Okrem toho v tomto veku začína dieťatko objavovať svet ústami a ako prvé si tam vkladá ručičky, ktoré tiež stimulujú sliznicu k tvorbe slín. určite to nie je prejav žiadnej choroby. Práve naopak, ak by neboli mohol by byť problém.