Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Plynatosť

    Pani doktorka ďakujem za Vašu odpoveď. Bábätko má aj tvrdšiu stolicu. Už nedávam Nutriton, počkáme na výsledok. Pediater skonštatoval, podľa príznakov, že máme reflux. Po najedení si pekne odgrgne a trošku vyvracká, ozaj len trošku, ale väčšinou vracká aj po 2 hodinách od papania. Začne byť nekľudná, tlačí a zvracká a keď nezvracká, tak počuť ako sa jej mliečko vrátilo späť do ústočiek. Je to reflux? Odporučili by ste nám sirup Gastrotuss? Nezaťaží organizmus bábätka? Je to naše prvé bábätko a preto sa radšej informujem, ako by som niečo urobila zle. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťatko pravdepodobne má reflux ale pokiaľ nie je sprevádzaný inými príznakmi / kašeľ/ alebo ochoreniami / infekcia dýchacích ciest/ tak nie je dôvod ho riešiť inak než pokojným ukladaním, zvýšenou polohou / podložiť nohy postieľky, aaby dieťatko malo vyššie hlaavičku/. Ak dobre priberá, tak naozaj netreba nič liečiť.
    Gastrotussom nič nepokazíte, ale za daných okolností si myslím, že ho ani nepotrebujete dieťatku podávať.