Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Strava pocas dojcenia

    Vazena pani doktorka, prosim vas o radu pri stravovani pocas dojcenia. mam trojtyzdnove bebetko a casto ho boli brusko. Pritom si davam pozor na stravu, ale aj tak neviem co mozem a co nemozem jest. Mohli by ste mio prosim vas odporucit nejake specialne recepty pre dojciace matky? Uz som zufala, stale som hladna, a nechcem prist o mliecko. Dakujem velmi pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bábätko bolieva bruško buď preto, že má väčšiu plynatosť / to sa dobre rieši espumisanom / alebo a preto, že si nevie začať kakanie, pučí sa vrtí sa, trebo ho nechať v kľude, všetko sa upraví. Strava kojacej matky má určité pravidla, ja osobne rozoznávam tri druhy potravín kojacej matky. Ak je ejeden z rodičo alergik neoporúčam citrusové plody, kakao, čokoládu, orechy, nikomu neodporúčam konzumovať tzv dary mora. Všetkým kojacim matkám neodpovúčam konzumovať strukoviny, kyslú kapustu, konzervu kukurice, redkvičku. Taktiež nefajčiť, nepiť alkohol nai čiernu kávu/!!!!!!!!!!!!!!!!/, nejesť huby ani morské ryby. Môžete lososa. Iné potraviny sledovať a to , po om je dieťa nepokojné, vyradiť/ napr. hrozno/