Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nadmerna plynatost babatka

    , Autor: zuzkamacken

    pani doktorka, chcela by som sa opytat na plynatost, ktora trapi nasho 4mesacneho syna. je tu vela podobnych otazok a odpovedi, ale predsa.. maly je od narodenia na nutrilone, trapili ho mierne koliky, teda vzdy akoby tlacil, najma v noci. velkym placom sme sa vyhli. pil aj antikolikove mlieko, vyskusali sme probiotika bio gaia, infant dophilus.. espumisan sab simplex.. v poslednej dobe je to ale stale horsie, v noci sa meta zo strany na stranu, silno tlaci, pusta silne "prdy".. chvilku je klud a zacne znova. takto je to vacsiu cast noci. stolicu ma zelenu, hlienovitu. nasa lekarka vravi ze je to normalne, priberat pribera, ma uz 7450g. chcem sa teda opytat este na vas nazor? mame trvat na dakych specialnych vysetreniach? alebo je to naozaj normalne? dakujem vam pekne za vas cas.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V zásade ak je dieťatko zdravé vetry odchádzajú dobre pije, priberá tak sa naozaj nejedná o žiadne ochorenie. Môžete večer podať espumisan, pokračujte s probiotikami / odporúčam bifoval pre bábätká/. Možno by pomohlo zmeniť bábútkovské mlieko, teda formulu, napríklad za sunar alebo francais lait. Mlieka nerada mením, ale v tomto prípade by som to skúsila. O tom či je potrebné špeciálne vyšetrenie rozhoduje lekár, určite na tom nemá trvať mamička. Lekár totiž musí zhodnotiť zdravotnýá stav dieťaťa a má vedieť, rozhodnúť, či je alebo nie je potrebné špeciálne vyšetrenie.