Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Betadine

    Dobrý deň, ešte raz k tej Betadine. Vraj ja sa to nesmie keď žena kojí. Kvôli vysokému obsahu jódu. Vraj sa to dostane cez pokožku do mlieka a ten jód môže spôsobiť bábätku hypotyreozu. Je to teda naozaj v poriadku a môjmu bábätku som nemohla uškodiť?

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž tak toto by mi nenapadlo. Ďakujem za informáciu, niečo som sa nové naučila od Vás. Nemyslím si však, že ste mohli spôsobiť hypotyreózu za tých pár dní. Ak však už máte tú ranu kľudnú, prestane teda ten Betadine používať. S pozdravom doki Katka