Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dezinfekcia

    Dobrý deň, malej som strihala nechtíky a akosi sa mi podarilo jej zastrihnúť jemne do kožičky. Vyšla malinká kvapka krvi, tak som jej to vydezinfikovala malým množstvom septonexu. Až potom som zistila, že by sa to u novorodencov používať nemalo. Malá bude mať o 3 dni 2 mesiace. Mohla som jej ublížiť? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nie, všetko je v poriadku. Ak tam má ešte ranku alebo začervenanie, môžete jej robiť obklad repíkom 2-3xdenne (do repíkového výluhu namočíte sterilný štvorec alebo vatový tampón, vyžmýkate a priložíte na zapálené miesto). S pozdravom doki Katka