Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Časté vyplazovanie jazyka

    Dobrý deň prajem chcem sa spýtať mám 7tyzdnovú dcérku a často vyplazuje jazýček, môže to byt tým že často grcka alebo že by ju pálila záha.. bruško ju neboli a pekne priberá aj keď častejšie grcka. Musí aj pápež vo vyvýšenej polohe. A nechávam ju aj dlhšie odgrgnut.
    Ďakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Na toto je naozaj ťažká odpoveď. Skrz reflux môže často prehĺtať, môže sa jej vracať mliečko do pusinky, z tých dôvodov by mohla čisto teoreticky aj používať jazyk častejšie ako deti bez týchto ťažkostí. Lenže je to naozaj málo informácií a málo konkrétnych na to, aby som Vám vedela dostatočne odpovedať na Vašu otázku. Treba sa na to opýtať na najbližšej poradni, keď pediater aj môže možno vidieť to dieťa, ako s tým jazykom pracuje, čo robí a, tiež, hlavne vidieť dieťa celkovo. S pozdravom doki Katka