Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Krv v stolici

    Dobrý večer pani doktorka,
    Chcela by som sa opýtať , naša malá , ma 3 a pol mesiaca a pred týždňom sme sa boli očkovať hexavakcinou, proti pneumokokom a zároveň aj proti rotavirusom , dnes mala malá malý hlien s kvapkou krvi v stolici , inak jej nič iné nie je , je plne dojčená , môže to byt reakcia po očkovaní ? Ďakujem Vám za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Áno, môže to byť na vrub rotavírusovej vakcíny. Akby to trvalo dlhšie, ak je dojčená, môže to byť alergia na bielkovinu kravského mlieka. No, ak to doteraz nemala a stalo sa to teraz po vakcíne proti rotavírusom bude to najskôr na vrub toho. Takže nanajvýš dáke probiotiká v kvapkách môžte dať, inak nič špeci. S pozdravom doki Katka