• Čerstvá klobása v tehotenstve

    , Autor: P.........

    Dobrý deň pán doktor mohla by som zjesť čerstvú klobásu ktorá bola grilovaná ? Neviem ako dlho sa grilovala pretože dala nám to svokra. Robila to počas obeda takže už pravdepodobne bude vychladnutá tak by som si ju zohriala v mikrovlnke. Nehrozí mi z takejto klobásy texoplazmóza nemusím sa obávať ? Akurát je ešte to že je ta klobása dosť mastná. Som v 21 týždni tehotenstva. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak bola klobáska ugrilovaná, tak sa toxoplazmozy nemusíte obávať. Čo sa týka masti, tak tá tehotenstvo neohrozuje, na druhej strane nie je to ideálna súčasť zdravej stravy, ale raz za čas si to možno dopriať, hlavne ak je to od milovanej svokry.