• Odpoved: krvacanie v 2trimestri

    Dobrý deň,
    Vasa odpoved bola:
    takéto zakrvácanie v tehotnosti v druhom trimestri nebýva časté. Príčinou môže byť čiastočné odlučovanie základov placenty a zakrvácanie z otvorených ciev. Prognóza je neistá, závisí či sa odlúčená časť priloží alebo bude krvácanie pokračovať. Žiaľ nevieme nič urobiť, treba počkať, ako sa bude situácia vyvíjať.

    Chcem sa opytat da sa taketo odlucovanie placenty vidiet ultrazvukom ? Vie sa mi k tomu gynekolog vyjadrit a pozriet? Pretoze som vzdy kontrolovana ultrazvukom a doposial mi nepovedali ze je nieco s placentou.
    Dakujem

    Dobrý deň,
    čiastočné chronické odlučovanie placenty sa väčšinou ultrazvukom nedá spoznať. Iba ak by došlo k masívnemu zakrvácaniu za placentu, bude vidno hematom, prípadne ak by sa krv prevalila za plodové obaly.