• Gestačny vak a plod

    , Autor: Mirilla

    Dobrý deň, pán doktor.
    Chcem sa opýtať dnes 24.08.2023 som bola na sono, doktor videl gestacny vak o veľkosti 8,96mm, no plod tam nevidel. Naposledy som mala menštruáciu 23. Júla, je velkosť gestacneho vaku vporiadku ? Jeho reakcia bola že je väčší . Je v poriadku že plod sa ešte nezobrazuje aj keď v 5 týždni by sa malo vivijat už srdiecko ?

    Ďalšiu kontrolu mám až 12.09.23

    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    z jedného vyšetrenia sa nedá presne určiť prognóza tehotnosti, pretože na začiatku až 20% tehotností sa potratí. Treba počkať na opakované vyšetrenie a uvidíte.