• Zlé krvné testy

    , Autor: Lulu23

    Dobrý deň,

    som v 39tt a na vyšetrení u internistu mi vyšli vraj zlé pečeňové testy a nízke hodnoty trombocytov, hemoglobínu a erytrocytov.

    ALT: 0.19
    ALP: 2.61
    Trombocyty: 114
    Erytrocyty: 3.19
    Hemoglobin: 119.2g/l

    Nemôže to ohroziť nejako bábätko? V pondelok mám ísť ku svojmu gynekológovi na kontrolu, ale celkom ma pani internistka vystrašila.

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hodnoty trombocytov sú o niečo znížené, ale hodnota nad 100 je v tehotnosti považované za normálne, rovnako aj hemoglobín nad 110 je pre tehotné v norme.
    ALT máte v norme a ALP je v tehotnosti zvýšené vždy kvôli tomu, že ho produkuje aj placenta. Takže to zhrniem, máte normálne hodnoty. Možno by som zopakoval trombocyty, či neklesajú, ak sa budú držať nad 100, nie je potrebné žiadne opatrenie.