• Placenta nizko

    Dobry den pan doktor som v 31tt a bolo mi povedane ,ze mam nizko placentu ,ze 18mm od krčku myslim ak som spravne pochopila . Vraj sa vtedy uvazuje nad sekciou. Ale je mozne ,ze sa vytiahne este vraj. Je nieco co by som mala robit respektive nejake opatrenia? Lekarka mi nepovedala ,nic napriklad ci by som mala lezat alebo nechodit vela . Dakujem

    Dobrý deň,
    áno Vaša placenta sa takmer na 100% vytiahne a keď bude nad 20 mm je možné rodiť bezpečne prirodzene. Nemusíte mať žiadne špeciálne opatrenia, jedine je vhodné sa vyvarovať vaginálneho pohlavného styku.