• Vyšetrenia po 21tt

    , Autor: NinaLuna

    Dobrý večer prajem. Chcela by som sa opýtať ako prebieha štandardné vyšetrenie v druhom a treťom trimestri. Čo všetko by mal lekár skontrolovať? Ďakujem

    Dobrý deň,
    v poradni by sa mal skontrolovať tlak krvi, moč pomocou diagnostického prúžku a váha. Samozrejmosťou je anamnéza - rozhovor o problémoch.
    Súčasťou je aj vyšetrenie cez pošvu, aby sa zistil stav krčka maternice (možno doplniť ultrazvukovým meraním dlžky krčka). Akcia srdca plodu sa štandardne dá počúvať po 24. týždni, ale ultrazvukom sa dá skontrolovať aj skôr.