• Pomalé stúpanie HCG

    Dobrý deň, pán doktor, už som vám písala, mala som menzes a hned po menzese mi vyšli 3 pozitívne testy, trošku som špinila - 4 dni. Predtým...asi pred 5 mesiacmi som podstupila kyretáž, pre missed ab.
    Môj gynekológ mi zobral krv a prvá hodnota HCG bola 213, potom za 3 dni mi vyšla 335. Je to normálne, že to takto pomaly postupuje? Čakala som, že to bude omnoho viac. Ked som bola prvý- krát na sone, ešte nebolo nič vidieť, mám ísť znovu za týždeň. Myslíte, že sa môžem obávať nejakého rizika?

    Dobrý deň,
    toto stúpanie nám nič nehovorí, nevylučuje to ani mimomaternicovú graviditu, ale može ísť aj o zdravé tehotenstvo, nič sa nedá robiť, iba sledovať, vývoj gravidity, do týždňa by už mala byť vidno na UZV.