• Herpes simplex typ II

    Dobry den p. Doktor,
    Viem,ze na temu genitalny herpes ste tu uz pisali,mna by vsak k tomu este nieco zaujimalo.
    Som v 26tt a behom tehotenstva sa mi urobil vysev uz 2krat zrejme "vdaka" oslabeniu imunity chripkou. Ak si dobre spominam,uz som vysev mala aj pred tehotenstvom.Chcem sa teda spytat:
    1. Ak som uz mala vysev pred tehotenstvom,zabezpecia protilatky ochranu plodu na 100% ?
    2. Ak by nebol plod "vdaka" herpesu v poriadku,ukazali by to tripple testy,alebo morfologicky uzv? obe som mala ok
    3. Ak by som nahodou v case porodu mala vysev,nemoze sa stat,ze si to nikto nevsimne a nariadili by prirodzeny porod? Neni lepsie pre istotu zvolit cisarsky rez aj tak? (mavam tak 2 - 3malinke pluzgieriky na vonkajsich pyskoch,ktore sice pobolievaju,ale nie je to nic strasne)

    Vopred Vam dakujem za odpoved,snad ma uz konecne upokoji,vzhladom na mnozstvo roznych nazorov na tuto temu.
    Pekny den

    Dobrý deň,
    1. áno, recidivujúci herpes nepoškodzuje plod
    2. nie tripple testy ukazujú postihnutie genetické, alebo rázštep
    3. u nás dávame ženám s recidivujúcim herpesom v poslednom mesiaci gravidity 3x400 mg Herpesinu tablety, čím sa vyhneme riziku výsevu v termíne. Ak nie je výsev tak nie je cisársky rez indikovaný.