Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • strep.agal.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den.Dufam ze mi pomozete rozlusknut tuto zahadu. Som v 39tt a ster na strep. agalaktickeho som mala 2 x po sebe negativny. Ale zhruba pred 3 mesiacmi ako aj pred porodom som ho mala pozitivny. V tehu som brala kvoli vytokom rozne lieciva do posvy ako dalacin krem,polygynax macmiror a atd, tak neviem ci som ho tymto vyliecila. No zahada je ze kde zmizol. Tym padom moj gynekolog mi pri porode nepoda ATB ze nepotrebujem. Kedze ste pisali a uvadza sa ze je to komenzal posvy a nie je ho mozne znicit,ako to ze ho nemam?? Takze kde zmizol? A teraz mam strach ze sa objavi pred porod a nakazi babo.A 2 vec co ma zaujima kvoli rizikovemu nemame s manzelom poh. styk, je mozne ze ak zacneme sex. zit ze mi toho streptokoka manzel vrati? On je nim asi tiez kolonizovani ked som bola aj ja,nie? Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  u nás berieme streptokoka agalactiae za prítomného vždy keď sa v priebehu tehotnosti kedykoľvek objaví.
  Lokálna liečba ho dokáže na istý čas eliminovať ale vo vačšine prípadov sa do 4-6 týždňov po liečbe znovu v pošve objaví.
  Ja osobne by som Vám antibiotiká dal aj napriek negatívnemu steru.