• Placenta.

    Dobrý deň som v 19tt a dnes som bola na SONO. Morfologia plodu bola v norme, ale chcela by som sa opýtať na placentu do knižky mi lekár napísal budem citovať "Placenta na zadnej stene z časti prekrýva vnútornú bránku. Záver: Placenta praevia" ,že čo to znamená či to môže nejako ohroziť bábo ale to nič nie je. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to vcestná placenta, zatiaľ sa nič nedeje, mala by sa časom vytiahnuť, ak zostane dole cez bránku, potom budete zrejme rodiť cisárskym rezom, lebo hrozí krvácanie.