• Skrátený krčok a tvrdnutie

    Dobrý deň som v 21.t.t. Bruško mi tvrdne od 18.t.t. a ešte k tomu mi teraz nameral hmatom, že krčok mám skrátený na 2,5 až 3 a cervekálne skóre mi obodoval na 2,5. Beriem magnézium, nospu, aktiferin a dal mi aj prothazin, ale ten neviem či mám brať v tehotenstve. Snažím sa len ležať. Prídem o bábätko alebo porodím predčasne? Čo mi hrozí? Mám šancu, že sa to zlepší? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    fíha už na slovensku sa cervix skóre meria aj na desatinné miesta :),
    osobne si myslím, že predčasne neporodíte, isto Vám robil aj vaginálnu cervikometriu, ak je viac ako 25 mm, je to normálne.