• RE: Astma / Alergia v tehotenstve

    Dakujem za tak rychlu odpoved pan Dr.ohladne uzivania Ventolinu inhalatora v 1.trimestri!
    Tak ci tak, som v pribalovom letaciku nasla toto: "Počas celosvetových skúseností v marketingu boli u potomkov pacientov liečených salbutamolom hlásené vzácne prípady vrodených anomálií vrátane rázštepu podnebia a defektov končatín."
    Co na to vravite? Viem, ze ziadny doktor nikomu nezaruci na 100% , ze liek je bezpecny. Bat sa budem bat, ale inu moznost asi nemam. Ehm, este mini podotazka: Mozem ho uzivat aj neskor? cca v 26tt? Este raz vdaka a prajem pekny den.

    Dobrý deň,
    podľa mojich informácii je salbutamol v celom tehotenstve bezpečný, dokonca sa používa aj na liečbu predčasného porodu, nielen na liečbu astmy.
    Jediný liek proti astme, ktorý sa nemá v tehotnosti podávať je zafirlukast.
    Inak defekty končatín a podnebia sa dajú poznať na ultrazvuku, takže podrobný ultrazvukový skríning prípadnú vadu odhalí, avšak som sa s tým nestretol a astmatičky máme pomerne často. Možete ventolin brať až do porodu.