• placenta anterior

    Dobry den,
    poprosim Vas o vysvetlenie pojmu placenta anterior. Dakujem, gaga

Podobné otázky

  • doplnok k predchadzajucej otazke

    pan doktor neviem ci som dobre uviedla týžden ale tie druhe hodnoty sa týkajú 35 TT neviem ci som dobre v otazke uviedla týžden cize platí:

    Sono v 35 tt tehotenstva:
    BPD:91 mm - zodp 38tt
    HC:31,6 zodp:36tt
    FL:68mm zodp36tt
    AC:29,7 zodp35tt

    Akcia srdca prav:150-160/min
    Placenta anteriorII/III
    AVF v norme
    RI:umbilicalis v norme0,6O
    RI:cerebri media0,68 - tomuto nerozumiem, prosím co to znamená? Je podla Vas plod v poriadku doktor mi povedal ze je vsetko v poriadku ze plod rastie symatricky len mna znepokojuje ta hlavicka ci nie je velmi velkaá

    dakujem

  • velkost plodu v 35 tt

    Dobrý den p.doktor

    prodim Vás su hodnoty mojho babetka v poriadku.

    30 TT sono:
    BPD - 81mm,zodp-33tt
    HC-28,6,zodp -32tt
    FL-58mm,zodp-31tt
    AC-27,8,zodp -32tt
    EFW-1760 gramov

    35TT sono:
    BPD: 91mm,zodp 38tt
    HC:31,6,zodpo 36 tt
    FL:68mm,zodp,36 tt
    AC:29,7,zodp 35tt

    Akcia srdca prav 150-160/ min
    Placenta anterior II/III
    RI:umbilicalis v norme -0,60
    RI:a.cerebri media O,68

    Pan doktor je vsetko v poriadku, nie je problem ze hlavicka je vacsia ako ostatne casti telicka.Doktor mi povedal ze vsetko je o.k ze dietatko napreduje v raste a ze rastie symetrickyAle nie je ta hlavicka velka?. Jedine co mi povedal negativnejsie ze plodu bilo rýchlejsie srdieco aôe ze je to na hranici normy,ze je to sposobene tým že malopríjimam tekutin...Dakujem Vám

  • razstep podnebia

    Dobry den,

    v 20.tyzdni tehot. mi robili sono (s poznamkou placenta anterior) a vzhladom na razstep podnebia mojho otca doporucili sono v 23. tyzdni. Tam mi vsak lekarka nevedela presne povedat, ci dieta razstep ma alebo nie a doporucila vysetrenie u ineho lekara, do poznamok napisala placenta ps, nizsie nasada.

    Viete mi povedat, do akeho tyzdna je mozne na ultrazvuku diagnostikovat mozny razstep podnebia a ci zvysene mnozstvo takehoto ziarenia ma nejaky zavazny vplyv na plod? A ci je rozdiel v zaveroch placenta anterior a placenta ps, poprosim i vysvetlenie pojmu "nizsie nasada".

    Dakujem, gaga

    Dobrý deň,
    ultrazvuk je bezpečný,
    anterior znamená v predu, ps znamená predná stena, takže je to rovnaké, nižšie nasadá je iba subjektivny pocit lekárky, nič to neznamená.
    Rázštep podnebia sa dá zistiť už od 12.-13. týždňa, závisí na kvalite ultrazvukového prístroja, v 20. týždni by už mal byť dobre vidieť.