• polycysticke ovarieeee

    Pekný deň chcela by som sa spytať mne povedal doktor,že mam polycysticke overie . Skoro 3 roky nemôžem otehotnieť. Doktor mi zistil na ultrazvuku,že mam male vajííčka 3-4,5 mm a vraj nemam OVULACIU a preto mi nasadil tabletky glostybekyt pol roka som ich brala avôbec mi nepomohli preto ma poslal na laparoskopiu ani po laparoskopii som neotehotnela -znovu som brala tabletky glostybekyt najprv 2x1 rano a večer a neskôr 3x1 tab vôbec mi nezaberali,preto nás posla do KOšickde sa zaoberajú neplodnosti tam som absolvovala 2x IVF,ktore sa bohužial nepodarilo. Prestali sme sa pokúšať skoro pol roka ale tužba mať dieťa bola silnejšia preto som navštivila doktora a poprosila som ho aby niečo druhe vyskušal,že či by sa nepodarilo normalne otehotnieť. Teraz som znovu začala brať glostybekyt ale vôbec mi nezaberajú doktor povedal,že keby dal druhej žene takú davku tak by mala obrovske vajíčka a mne vôbec nerastu navrhol mi že ešte vyskúšame na druhy mesiac
    3x1 aked nepomôžu len isť na IVF.Urobil mi znovu všetky vyšetrenia a dopadli vyborne ani štitnu žľiazu nemam všetko je ok len mi nemôžu narasť vajíčka. Pišete tu ,že ak mam polycyst.ovarie mam schudnuť moja vyška je 154 a VAHA 61kg.--začala som schudnuť keby som schudla na 53kg bolo by idealna vaha. dakujem

    Dobrý deň,
    držím palce na ideálnu váhu, isto sa Vám to podarí. Ďalšia vec je, že by ste mala absolovať vyšetrenie na skrytú cukrovku, polycystické ovária bývajú občas spojené s poruchou metabolizmu cukrov. Až sa to všetko upraví, je možné, že Vám začnú reagovať vaječníky na stimuláciu a dojde k ovuláci..