• Epizotomia - dodatok

    Dakujem za Vas nazor pan doktor. Vcelku som ho prijala len mi je divny ten pocit roztiahnutia posvy niektorych zien co si robili masaz, kedze si masirujete len oblast hradze a nie posvu. Nemyslim si, ze by to malo vplyv na roztiahnutie posvy. Z vasho pohladu to je mozne? Lebo ak ano, tak ten olej na masaz hned vyhodim z okna...

    Dobrý deň,
    áno rozťahujete si zadnú časť pošvy a hrádze a práve svaly hrádze držia pevnosť pošvy. Sústavné naťahovanie potom vedie ich uvoľneniu a roztiahnutiu. Avšak išlo o pomerne malý súbor žien (cca 600) takže to nemusí platiť obecne.