• zatka po spinale

    Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať : pri prvom cisarskom reze pred polrokom mi dávali spinal, po ňom mi pre silné bolesti robili krvnú zátku. Je možne/vhodné o polroka pri ďalšom pôrode absolvovať epidurálku namiesto spinalu( neviem či to nie je to isté). Nechcem ísť veľmi do celkovej narkózy. Ďakujem. Prajem všetko dobré.

    Dobrý deň,
    epidurálna analgézia - pri nej sa podáva umrtvovacia látka pred obaly miechy a umrtvujú sa nervy, ktoré z nej vystupujú, pri spinálnej sa dáva látka priamo k mieche.
    Všetko závisí na dohovore s anesteziologom, na jeho skúsenostiach, doporučujem sa s ním vopred stretnúť a dohodnúť.