• Sekcia vs. sekcia

    , Autor: zuzu13

    Dobrý deň, chcela som sa Vás opýtať na Váš názor nie len ako lekára ale v podstate aj človeka, prípadne ako by ste sa rozhodli Vy, keby ste boli na mojom mieste+klady, zápory, či riziká jednotlivej voľby....
    Už mám istú sekciu kôli bedrovým kĺbom, ale musím priznať, že vraj to má z časti na svedomí aj nervové zakončenie v chrbtici:-((( Robila som závodne gymnastiku a jednoducho žnem ovocie slávy:-)
    Zaujímalo by ma, čo je lepšie spinálna alebo celková anestéza?????????
    Ďakujem za odpoveď, prajem krásny deň a čo najmenej takých blbých otázok:-)))))) Dúfam, že nemáte chuť vyskočiť z okna:-(((((

    Dobrý deň,
    mám strašne málo údajov, ako posúdiť Vašu otázku.
    Ak máte neurologicko ortopedický problém s bedrovou chrbticou tak predpokladám, že Vám anesteziológ spinálnu anestézu nepodá, pretože je to obtiažne.
    Ak túto oblasť chrbtice máte v poriadku, tak nevidím problém pri aplikácii spinálnej anestézie.
    Osobne som si dal koleno operovať v spinálnej anestéze, ale pre moje komentáre ma potom uspali, aby mali ortopédi kľud k práci :)