• Implantaty

    Dobrý deň Pan doktor, prosím Vás mám implantáty, keď idem na rtg, ct a MR, je to bezpečné, treba upozorniť, že mám implantáty? Co sa týka sauny, kturu nemôžem používať? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    RTG, MR aj CT môžete bezpečne absolvovať, ale je dobré personál upozorniť, iba kvôli presnosti nálezu.
    Čo sa týka sauny, silikonové implantáty by mali vydržať teplotu 200°C, takže bežné saunovanie by ich nemalo poškodiť. Ale bolo by dobré sa poradiť aj s Vašim plastikom, pretože existuje viac druhov implantátov a niektoré môžu mať aj iné vlastnosti.