• Krvne skupiny

    Dobry den pan doktor.Mam otazku ohladom krvnych skupin.Ja mam 0 neg. a moja dcerka ma krvnu skupinu A poz.Manzelovu krvnu skupinu nepoznam.Po porode ma zaockovali Rhegou, ale mala dostala strasne silnu zltacku a povedali mi, ze pri druhom to moze byt vazne, lebo mame inkompatibilitu rh faktorov a krvnych skupin a vraj je to ojedinele, ak som tomu dobre porozumela...A chcem vas teda poprosit o vysvetlenie ci sa moze nieco zkomplikovat aj, ked som bola zaockovana?Dakujem

    Dobrý deň,
    u určitého veľmi malého percenta žien sa začnú tvoriť protilátky už pred porodom počas tehotnosti. Avšak riziko je malé, ale nedá sa vylúčiť, vtedy by Rhega už nepomohla. Ale žltačka nemusela byť sposobená Vašimi protilátkami.

    Doležité je, aby vám sledovali hladiny protilátok v ďalšej gravidite, ak ste dostala Rhegu, tak porod po porode ste si protilátky netvorila, ale nedá sa na 100% vylúčiť tvorba protilátkok počas gravidity (ale ako píšem, riziko je veľmi malé).